Azoknak akik eddig Windows oprendszert használtak szokatlan lehet a mac használata, ugyanis felülete eltér a Windows alatt megszokottól.
Alapértelmezetten a képernyő alján megtaláljuk a dokkot, ami a már futó és az épp nem futó, de gyakran használt alkalmazásoknak ad helyet.
Ez hasznos, mivel a kedvenc alkalmazásainkat egy gombnyomással el is tudjuk indítani. Egy alkalmazás megnyitásához csupán csak az ikonjára kell kattintani.
A képernyő tetején egy fix menüsor található, amin az épp futó alkalmazások beállításait láthatjuk.
Továbbá egyes programok visszajelző funkciója is megjeleníthető (óra, hálózat, cpu terhelés stb.).
A Unix-szerű rendszereknél megszokott módon a felhasználó számára egy felhasználói könyvtár is található, a Home, ahol könnyen megtalálhatjuk a fájlainkat.
Egy személyes asszisztens is helyet kapott a rendszerben, ez pedig a Siri.
A Siri ikonjára kattintva megkérhtjük azt, hogy küldjön el egy üzenetet, állítson be egy értekezletet a naptárban, vagy mondja meg, hogy hogy alakult a tegnapi kézilabda mérkőzés.
A macOS lehetővé teszi a készülékek szinkronizálását, ezért minden Apple terméken elérhetjük az összes adatunkat, alkalmazásainkat. Az iCloud használatával mindenhova magunkkal vihetjük
képeinket, zenéinket, jegyzeteinket.
Az Apple Store-ból további alkalmazásokkal bővíthetjük készülékeinket. Nagy és színes a választék ebben a zárt rendszerben, ezért mindenki találhat számára megfelelő alkalmazást akár munkához,
hétköznapokhoz, vagy csak kellemes időtöltéshez egy vicces játékot.