A keret

Edzõ: Tóth László
Kapusok: Mikler Roland, Kovács János
Mezõnyjátékosok:Császár Gábor, Pálos Gábor, Sutka Norbert, Putics Barna, Halász Máté, Gulyás Péter (Tunézia elleni mérkõzésen keresztszalag-szakadást szenvedett), Nagy Kornél, Zubai Szabolcs, Szalafai Gábor, Tomori Gyõzõ, Csorba Gábor, Schuch Timuzsin, Grebenár Gábor, Pál Gergõ
Másodedzõ: Juhász István
Gyúrók: Cseh Ferenc, Klembucz Ferenc
Csapatorvos:Dr. Szabó István

Magyarok eredményei

Csoportmérkõzések

Magyarország-Brazília: 2005.08.15 19:00, Miskolc 32-22 (17-11)
Magyarország-Tunézia: 2005.08.16 19:00, Tiszaújváros 29-24 (10-10)
Magyarország-Izrael: 2005.08.18 19:00, Ózd 38-23 (20-12)
Magyarország-Románia: 2005.08.20 19:00, Miskolc 34-25 (19-10)

Középdöntõk

Magyarország-Argentína: 2005.08.22 19:00, Nyíregyháza 38-22 (16-12)
Magyarország-Szlovénia: 2005.08.23 19:00, Tiszavasvári 33-40 (12-23)
Magyarország-Szerbia és Montenegró: 2005.08.25 19:00, Nyíregyháza 24-23 (11-12)

Elõdöntõ

Magyarország-Dánia: 2005.08.27 19:00, Nyíregyháza 31-33 (16-14)

Bronzmérkõzés

Magyarország-Németország: 2005.08.28 14:30, Nyíregyháza 28-27 (14-8)

Tóth László nyilatkozatai

Magyarország-Brazília: "Az elsõ meccsen minden csapat kicsit remegve lép pályára. Volt bennünk félsz, de ezt szerencsére nagyszerû kezdéssel áthidaltuk. Aztán sok helyzetet dolgoztunk ki, de ezek közül többet is elhibáztunk. Nem játszottunk végig jól, de magabiztosan nyertünk, és a következõ meccseken minden bizonnyal még érettebb teljesítményt produkálunk."
"Hasonló mérkõzésre számítottam, körülbelül ilyen különbségû gyõzelemre. Noha nem játszottunk tökéletesen, elégedett lehetek, szép gólokat lõttünk, a tízgólos siker pedig kellõ önbizalmat adhat a folytatásra."

Magyarország-Tunézia: "Az elsõ félidõben rendkívül gyenge támadójátékot nyújtottunk, és védekezésben sok elkerülhetõ kiállítást szedtünk össze. A szünet után a félsérültekbõl álló csapatunk eksztázisban játszott, és önmagáért beszél, hogy tizenkilenc gólt dobott. Mostantól az orvosunké és a gyúróé lesz a fõszerep."

Magyarország-Izrael: "Kilencvenkilenc százalékban elégedett vagyok, remekül küzdöttek a fiúk. Szombaton a románok következnek, és az a feladat, hogy megverjük õket. Az ózdi közönség szenzációs volt, ilyen publikum elõtt öröm kézilabdázni."

Magyarország-Románia: "Jól játszottunk, magabiztosan nyertünk. Az elsõ félidõ utolsó tíz percében nyolc nullás álomszerû szériát produkáltunk. A szünet után az eredmény tartására rendezkedtünk be, ezért sokat cseréltem."

Magyarország-Argentína: "Kínkeserves elsõ tíz perc, elsõsorban a belsõ három ember gyenge védekezése miatt, aztán csodálatos ötven perc, valamennyi játékosom feljavult teljesítményének köszönhetõen."

Magyarország-Szlovénia: "Az elsõ félidõben esélyünk sem volt arra, hogy meg tudjuk szorítani a szlovéneket, akik védekezésben és támadásban is magasan felülmúltak bennünket. Szünet után már sokat futottunk, de igazán közel nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz."

Magyarország-Szerbia és Montenegró: "Hõsies küzdelemben, rendkívül agresszív, kemény védekezéssel, extra kapusteljesítménnyel és a második félidõben jó támadójátékkal sikerült legyõznünk a szimpatikusan küzdõ szerbeket."

Magyarország-Dánia: "Véleményem szerint a két remekül küzdõ csapat között a balszélsõ pozíció, valamint a dánok jobb cseresora döntött."

Skaliczki László nyilatkozatai

Magyarország-Brazília: "Tapasztalatból tudom, hogy minden világversenyen fontos az elsõ meccs, és annak is az eleje. Jól kezdtek a fiúk, s remekül kezelték a brazilok hosszabb lefolyású támadásait. Tetszett a védekezés is, a felugrásos átlövéseket és a beállót tökéletesen takarta a fal. Ennek következtében sok gyorsindítási lehetõség volt, ezekkel pedig remekül élt a csapat. Jó volt a kapcsolat a kapus és a védekezõ játékosok között, és a mérkõzés bizonyos periódusaiban az átlövõk is elkapták a fonalat. Azaz jól rajtolt a csapat, s bízunk a hasonló folytatásban. Ami a brazilokat illeti, kiderült, hogy Oliveira remek adottságú játékos. Nem akadt társa."

Magyarország-Izrael: "Óriási iramot diktált a magyar válogatott, amelyben mindenki igyekezett a pillanatnyi maximumot kihozni magából. Ezt a tempót az izraeliek az elsõ félidõ derekáig tartották, a szünet elõtt azonban már eldõlt a mérkõzés. A második félidõ játékában azok is bizonyítottak, akik eddig kevesebb lehetõséghez jutottak, azaz igazi csapatként mûködött a válogatott. Az izraeliek nem tudtak mit kezdeni a lövésekkel, a folyamatos gólszakaszokkal, s ez demoralizálta õket, a végefelé már feladták a meccset. Szép este volt, s ez a figyelemre méltó teljesítmény bíztató a jövõre nézve. Lobog a tûz, most már õrizni kell."

Magyarország-Románia: "A magyar válogatott ismét hatalmas iramban kezdte a mérkõzést, s bizony kiderült: jól tette Tóth László, hogy vállalta a rohanást, hiszen a románok láthatóan elfáradtak. Támadásban az elejétõl kedzve nem volt gond, s a védekezés is feljavult az ismét remekül teljesítõ Mikler kapus vezérletével. A szünet elõtti szakaszban aztán hosszú ideig nem tudtak gólt szerezni a románok, s ez végképp eldöntötte a mérkõzés sorsát. Nálunk remekelt Putics, Császár, Zubai és Pálos. A második félidõben Tóth László alaposan átalakította a csapatot, többen is lehetõséget kaptak, ráadásul a fiúk igyekeztek látványosan játszani, hogy minél inkább szórakoztassák csodálatos közönségüket. Ebbe természetesen néhány hiba csúszott, de a magyar válogatott teljesítménye meggyõzõ volt, ilyen folytatást várok hétfõn Nyíregyházán."

Magyarország-Argentína: "A mérkõzés elején a fokozatosan belelendülõ magyar válogatott hátsó alakzatának átrendezése után elérte azt a sebességet - mind védekezésben, mind támadásban, mind a felállt fal elleni játékban -, amellyel taktikailag is felülkerekedett Argentínán. A kritikus percekben ismét Mikler adott pluszt védéseivel, ezután pedig már nem volt esélye az ellenfélnek.
A nagyobb elõny tudatában a fiúk bemutathatták improvizatív képességüket, valamint technikai és taktikai tudásukat. Szerencsére ismét volt lehetõség arra, hogy mindenki pályára lépjen, sõt még Grebenár is újra felvehette a mérkõzésritmust szombati sérülése után. Ez már csak azért is fontos, mert a világbajnokság legnehezebb szakasza még a csapat elõtt áll, a folytatásban egyre több lesz a kiélezett szituáció, így minden tapasztalatra szükség lehet. Fontos, hogy ne törjön meg a lendület, akkor folytatódhat ez a szép sorozat."

Magyarország-Szlovénia: "Hétfõn Argentína ellen remek játékot produkált a csapat, ám ezúttal egy teljesen más stílusban kézilabdázó ellenféllel találták magukat szemben a fiúk. A szlovén csapat nagyon kemény védekezést vállalt fel az egész világbajnokságon, az sem hozza zavarba õket, ha hátrányban kell játszaniuk.
Az elsõ félidõben a mieink egy nagyon szervezett együttessel találták magukat szemben, sem védekezésben, sem támadásban nem találták a ritmust, ráadásul a szerencse is elpártolt tõlük. Az egy-egy elleni párharcokat rendre a mozgékonyabb szlovén játékosok nyerték meg, s mivel hamar komoly elõnyt szerzett az ellenfél, a mieink csak futottak az eredmény után. Szerencsére még van javítási lehetõség."

Magyarország-Szerbia és Montenegró: "Két jól felkészített csapat izgalmas összecsapását láthatta a nyíregyházi közönség. A védõjátókunkra az ütkózések, az ellenfél elképzeléseinek blokkolása és a jó kapusteljesítmény volt jellemzõ.
Ebbõl nem tudtunk annyi gyors gólt szerezni, amennyit lehetett volna, de ugyanakkor viszont a rossz megoldások sem következtek ebbõl, tehát nem kockáztattunk. Felállt támadásban jól használtuk ki a szerb védelem gyengéit, és az elsõ félidõ után a helyzetkihasználásunk is feljavult.
A végjátékot mind erõnlétileg, mind taktikailag jól bírta válogatottunk, és higgadt fejjel tudott eksztázisban maradni. Gratulálok a gyõzelemhez, és hasonló folytatást kívánok a dánok elleni elõdöntõben. Bízom benne, hogy ott is hozza magát ez a nagyszerû társaság."

Magyarország-Németország: "Mindenek elõtt szeretnék gratulálni a magyar juniorválogatottnak, és a csapatot felkészítõ stábnak, az egész világbajnokságon nyújtott teljesítményhez, és nem mellékesen a bronzéremhez. A hosszú menetelés végén erõnlétileg frissen, motiváltan kezdett a gárda, a mérkõzés elején Mikler fantasztikus teljesítményt nyújtott a kapuban, míg támadásban Putics remekelt ebben az idõszakban.
Így a szünetig jelentõs elõnyt sikerült összeszedni. A második félidõben a németek taktikát váltottak, ám mind védekezésben, mind támadásban sikerült válaszolnunk az ellenfél húzásaira, gondolok itt Kovács kapus teljesítményére, valamint Grebenár védõ- és támadójátékára. Nagyon szoros volt a végjáték, ám a mieink mindvégig kézben tartották az irányítást, és úgy érzem, megérdemelten nyerték meg a bronzmérkõzést."

Ellenfelek edzõinek nyilatkozatai

Sérgio Hortelan, a brazilok edzõje: "A magyar csapat technikailag és fizikálisan is nagyon erõs, akár a döntõbe is bejuthat. Sokkal több van benne, mint amit ellenünk mutatott. Számunkra a legjobb tíz közé kerülés a cél."

El Gaied, a tunéz edzõ: "Jó és érdekes meccset láttunk. Az elsõ félidõben nyújtottunk átlagon felüli teljesítményt. A legnagyobb gondot az jelentette, hogy legjobb játékosunk piros lapot kapott, továbbá négy hetest elhibáztunk. A magyarok remekül küzdöttek, kapusuk kiemelkedõen védett."

Slomo Hofman, az izraeli válogatott edzõje: "A magyarok nagyon jól játszottak. Több játékosunk nincs jó formában, ráadásul legjobbunk nincs itt. Rossz helyzetbe kerültünk, már nehezen juthatunk tovább."

Lucian Rasnita, a román válogatott edzõje: "Az eredmény megfelel a realitásoknak, a magyar válogatott végig nagyon jól játszott, mi nem tudtuk megállítani támadásaikat, a hazaiak a vébé egyik nagy esélyesei."

Jordi Ribera, az argentin válogatott edzõje: "Tudtuk jól, hogy a magyar csapat a mérkõzés esélyese, ennek ellenére jól kezdtük a mérkõzést. Késõbb azonban a magyarok átvették a kezdeményezést, és kiderült, hogy nekünk még rengeteg tanulnivalónk van."

Radivoje Stanic, a szlovén válogatott edzõje: "A hazai pályán játszó magyarok ellen nehéz mérkõzésre számítottunk, ennek kimenetele akár az érmes helyezésekbe is beleszólhat. Ezen a mérkõzésen nyújtottuk a legjobb teljesítményt a világbajnokságon, várom a folytatást."

Veszelin Vujovics, a szerb-montenegrói válogatott edzõje: "Biztos továbbjutásunk ellenére mindenképpen nyerni szerettünk volna, de ez nem sikerült ezen a nagyon nehéz mérkõzésen, amelyen apróságok döntöttek a magyarok javára."

Fritz Fogh Sörensen, a dán válogatott edzõje: "Fantasztikus atmoszférájú meccsen vagyunk túl, nagyon örülök a gyõzelemnek. A szünet után kiválóan kezdtünk, az akkor dobott öt gólunkkal tettünk nagy lépést a siker felé."

Csoport eredmények

D csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Magyarország 44--133-94+398
2. Románia43-1132-112+206
3. Izrael42-2120-132-124
4. Brazília41-3110-127-172
5. Tunézia4--4104-134-300

A csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Dánia44--136-110+268
2. Egyiptom43-1113-111+26
3. Dél-Korea42-2137-132+54
4. Svédország41-397-114-172
5. Franciaország 4--4108-124-160

B csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Németország44--163-85+788
2. Spanyolország 43-1150-109+416
3. Izland42-2142-100+424
4. Chile41-391-165-742
5. Kongó4--472-159-870

C csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Szerbia és Montenegró 44--140-104+368
2. Szlovénia43-1117-102+156
3. Argentína42-2111-115-44
4. Csehország41-3106-110-42
5. Kuvait4--495-138-430

Középdöntõs eredmények

A csoportokból az elsõ, második, harmadik helyezettek a felsõ-, a negyedik és ötödik helyezettek az alsóházi középdöntõkbe kerülnek. A csapatok az egymás ellen elért eredményeket viszik magukkal a középdöntõbe. Zárójelben a hozott gólkülönbségek és pontok vannak. Pontegyenlõség esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.

Felsõház (1-12. hely)

I. csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Németország32-1156-148 (64-59)+8 (+5)8 (4)
2. Dánia32-1161-133 (68-53)+28 (+15)8 (4)
3. Spanyolország 32-1150-150 (64-65)0 (-1)6 (2)
4. Egyiptom32-1154-150 (65-66)+3 (-1)6 (2)
5. Izland31-2142-158 (58-62)-16 (-4)2 (0)
6. Dél-Korea3--3149-173 (61-75)-24 (-14)0 (0)

II. csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Magyarország32-1167-133 (72-48)+34 (+24)8 (4)
2. Szerbia és Montenegró 32-1154-135 (62-54)+19 (+8)8 (4)
3. Románia32-1154-145 (59-61)+9 (-2)6 (2)
4. Szlovénia32-1161-148 (59-57)+13 (+2)6 (2)
5. Izrael31-2147-184 (50-72)-37 (-22)2 (0)
6. Argentína3--3145-183 (58-68)-38 (-10)0 (0)

Alsóház (13-20. hely)

I. csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Csehország 33--106-68+386
2. Svédország311192-74+183
3. Tunézia3111102-92+103
4. Kongó3--362-128-660

II. csoportMGYDVDg-KgGkP
1. Franciaország 33--94-58+366
2. Brazília32-183-68+154
3. Kuvait31-274-93-192
4. Chile3--365-97-320

Helyosztók

19. helyért: Kongó-Chile 29-28 (13-13)
17. helyért: Tunézia-Kuvait 33-25 (18-14)
15. helyért: Svédország-Brazília 36-26 (19-12)
13. helyért: Csehország-Franciaország 30-27 (16-13)
11. helyért: Dél-Korea-Argentína 30-36 (11-14)
9. helyért: Izland-Izrael 35-32 (18-17)
7. helyért: Egyiptom-Szlovénia 33-32 (18-15)
5. helyért: Spanyolország-Románia 33-29 (21-12)

Elõdöntõk

Magyarország-Dánia 31-33 (16-14)
Németország-Szerbia és Montenegró 30-32 (14-11)

Bronzmérkõzés

Magyarország-Németország 28-27 (14-8)

Döntõ

Szerbia és Montenegró-Dánia 35-40 (16-21)

A világbajnokság végeredménye

1. Dánia
2. Szerbia és Montenegró  
3. MAGYARORSZÁG
4. Németország
5. Spanyolország
6. Románia
7. Egyiptom
8. Szlovénia
9. Izland
10. Izrael
11. Argentína
12. Dél-Korea
13. Csehország
14. Franciaország
15. Svédország
16. Brazília
17. Tunézia
18. Kuvait
19. Kongó
 20.  Chile

Az All Star-csapat

Kapus: Mikler Roland (magyar).
Jobbszélsõ: Victor Tomas Gonzalez (spanyol).
Jobb oldali átlövõ: Marco Vujin (szerb-montenegrói).
Irányító: Morten Olsen (dán).
Beállós: Uros Vilovszki (szerb-montenegrói).
Bal oldali átlövõ: Rene Bach Madsen (dán).
Balszélsõ: Yves Grafenhorst (német).
A legértékesebb játékos (MVP): Morten Olsen.
Gólkirály: Chen Pomeranz (izraeli) 82 góllal.

Statisztikák

Vissza a fõoldalra